Tamamlayıcı Eğitim Programlarımız

Aile Eğitimi ve Danışmanlığı

Toplumun temelini en doğal kurum olan aile oluşturur. Aile kurumu insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahiptir. Ailenin temelini ne kadar sağlam tutulursa toplumun temeli de o kadar sağlam olur.

Duyu Bütünleme

Duyu bütünleme konusunda sertifika programı yapmış olan KRM Koşuyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, aynı zamanda Almanya’dan gelen ergoterapi uzmanı Elanur Erkmen’den süpervizyon alıp duyu bütünleme konusunda avrupadaki gelişmeleri de takip etmektedir.

Ergoterapi

KRM Koşuyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Ergoterapi ve Duyu Bütünleme sertifika çalışmaları yürütülmüş olup çalışanlarımız bu alanda belgelendirilmiştir. Bu alanda ergoterapist istihdamını 2017 yılından bu yana gerçekleştiriyor olup, bu alanda kurumlar adına ilklerden olmaktayız.

Gelişimsel Değerlendirme Testleri

KRM Koşuyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezin’de projektif testlerin büyük çogunluğu hem uygulanmakta hemde test uygulama yerliliği olan meslek elemanlarına test temin etme imkanı bulunmaktadır.

Hidroterapi

KRM Koşuyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde bina içinde havuz imkanımız olmadığından hidroterapi yada yüzme çalışmalarını protokol yaptığımız “Acıbadem İstek Vakfı” havuzunda gerçekleştirmekteyiz.

Müzik Eğitimi

Müzik eğitimi ‘nde, öğrencilerimizin tüm gelişim alanları göz önünde bulundurularak, gelişim düzeyleri, engel türü, engel derecesi ve hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak programlanan çalışmalar ışığında bireysel ve grup eğitimi yapılmaktadır.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık hizmeti özel eğitime gereksinimi olan çocukların okul-veli-öğretmen üçlüsü zincirinde ihtiyaçları belirlenip bunların giderilmesi adına çalışmalar düzenlemektedir.

Sanatsal Faaliyetler

El Sanatları, Bireyin bilgi becerisine dayalı doğal hammaddeleri kullanarak el basit aletlerle toplumun kültür ve özelliklerini aynı zamanda bireyin zevkli beceri ve hayal dünyasını yansıtan gelir sağlayıcı üretime yönelik etkinliklerdir.

Spor Faaliyetleri

Sevgili okuyucu bu bölümde sayfalarca spor faaliyetleri ve rehabilitasyon hakkında sayfalarca yazı okuyacaksınız ancak KRM Koşuyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bu konudaki düşünce ve tavrımızı sizinle paylaşmak isteriz.

Uzay Terapisi

Engelli çocuklarımızı yaşamları süresince maksimum bağımsız düzeye getirmek için biz fizyoterapistler, özel eğitimciler, çocuk gelişim uzmanları ve psikologlar birçok farklı rehabilitasyon ve eğitim yöntemleri üzerinde çalışmalar yapmaktayız.