Zihinsel Eğitim Programı

Zihinsel Eğitim Programı

Zeka düzeyi yada yaşı gereği gerekli performansı gösteremeyen çocuklarımızın ait olduğu sendroma bağlı olarak oluşturulan bireysel eğitim ve rehabilitasyon programının uygulanması aşamasıdır. Bu aşamada KRM Koşuyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin uyguladığı ve kullandı yöntemler teknolojinin tüm imkanları kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Özellikle KRM’de Gedex eğitim interaktif bilgisayar programı ve dokunmatik ekranlarda yüz bin ekranlık eğitim genişliğiyle oldukça şanslıdır.

Ayrıca nöro dikkat çalışmalarıyla algıyı, sonrasında öğrenmeyi kolaylaştıran egzersiz imkanlarını, alanında uzman ekiple gerçekleştirmektedir.

Özel eğitime gereksinimi olan bireylerin eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş personel, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleri, bu bireylerin tüm gelişim alanlarındaki özellikleri ile akademik disiplin alanlarındaki yeterliliklerine dayalı olarak uygun ortamlarda sürdürülen eğitim özel eğitimdir.

Özel eğitim gerektiren birey, çeşitli nedenlerle, bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından akranlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren bireydir.

zihinsel eğitimde çağın gerektirdiği eğitim ortamlarını sağlamak zorundayız.geleneksel kağıt kalem takıntısından kurtulup interaktif tüm duyu organlarını işin içine katan gedeks eğitim sistemini kullanan türkiyedeki ender kurumlardanız.

Yapılacak doğru bir değerlendirmeden sonra çocuklarımızın seviyeleri tespit edilerek, doğru eğitim proğramı alanında uzaman olan meslek elemanıyla çalışma hedeflenmektedir.

25 yıllık deneyim ve bu alandaki arzulu tutumumuz size beklentilerinizi eksik bırakmayacaktır.

Zekanın kalıtsal sonuçlarına rağmen, mevcut durumun daha verimli ve pratiklere dönük bilimsel terapi ve eğitim süreçleriyle ciddi ilerlemeler sağlandığı bir gerçektir.